Strzyżowski Chór Kameralny+48 17 276 12 58  fax. +48 17 276 01 81     Email: chor@strzyzowskichorkameralny.pl
Witamy! Dzisiaj jest sobota, 19 sierpnia 2017 r.
Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

  Repertuar - Oferta koncertowa    

Kolędy i pastorałki

Na program koncertu składają się utwory a’cappella od średniowiecza do współczesności. Są to kolędy zarówno polskie, jak i pochodzące z różnych krajów Europy (Szczedryk). Opracowane są w sposób niezwykle ciekawy i zróżnicowany: ludowy, klasyczny, rozrywkowy.

 

Polskie kolędy

Na program koncertu składają się kolędy w opracowaniu Jana Maklakiewicza na sopran solo, chór mieszany i organy (lub kwintet smyczkowy).

 

Idzie kolęda, polska kolęda

Tradycyjne polskie kolędy (za wyjątkiem tytułowej) w artystycznym opracowaniu Włodzimierz Korcza w żywiołowym wykonaniu aranżera, Alicji Majewskiej i chóru (Mizerna cicha). W programie znajdują się również kolędy do wspólnego wykonania z publicznością. Rewelacja!

 

Polska muzyka chóralna

Na program koncertu składają się najwybitniejsze (a także te mniej znane) utwory polskiej muzyki chóralnej od renesansu do współczesności. W programie m. in: M. Gomółka, Wacław z Szamotuł, Mikołaj Zieleński , Bartłomiej Pękiel, S. Moniuszko, F. Nowowiejski, J. Maklakiewicz, J. Świder i in.

 

Pieśni pasyjne

Program złożony z polskich i obcych utworów a’cappella lub z towarzyszeniem organów o tematyce wielkopostnej. W programie utwory m. in: G.P. da Palestriny, A. Lottiego, G. G. Gorczyckiego, Q. Gaspariniego, M. Haydna, G. Faure, R. Dubry, A. Nikodemowicza i in.

 

 Utwory wokalno-instrumentalne
Chór, współdziałając z różnymi zespołami instrumentalnymi oraz solistami posiada w repertuarze m. in: 

 • A.Vivaldi – Gloria D-dur
 • G. G. Gorczycki - Completorium
 • W. A. Mozart – Msza koronacyjna C-dur KV 317
 • W. A. Mozart – Regina coeli KV 276 
 • J. Haydn – Salve Regina
 • M. Haydn – Msza C-dur
 • G. Reutter – Msza G-dur
 • C. Orff Carmina Burana

Do innych utworów z towarzyszeniem instrumentalnym wykonywanych przez chór można zaliczyć :

 • M. Durufle – Requiem (z organami)
 • M. Castelnuovo-Tedesco – Romancero Gitano (z gitarą)

 

 „Muzykalia łańcuckie – koncerty” – 2010 r.

Na kolejnej płycie z utworami ze zbiorów Biblioteki Muzycznej Muzeum-Zamku w Łańcucie znalazły się trzy koncerty instrumentalne (a więc tym razem płyta bez udziału Chóru): harfowy – w wykonaniu Joanny Supranowicz, skrzypcowy – w wykonaniu Roberta Naściszewskiego oraz wiolonczelowy – w wykonaniu Tomasza Strahla. Wszystkim solistom towarzyszy Rzeszowska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Grzegorza Oliwy. Koncert promocyjny płyty odbył się w dniu 13. października 2010 r. w Sali Balowej Muzeum Zamku w Łańcucie.

 

 „Heal the World” – Tribute to Michael Jackson.

W programie koncertu znajdują się wybrane utwory z repertuaru Michaela Jacksona w wykonaniu solistów, chóru oraz sekcji instrumentalnej. Usłyszeć można utwory z początkowego okresu twórczości „Króla popu”, takie jak: „Rock with You” czy „I’ll be there” jak również te najbardziej rozpoznawalne: „Will You Be There”, „Man in the Mirror”, „Heal the World” czy „We are the World”. Program prezentowany już kilkakrotnie zarówno dla polskich jak i zagranicznych słuchaczy. Świetna zabawa zarówno dla młodzieży jak i dla „nieco starszej młodzieży” przy największych przebojach Michaela Jacksona.

 

 Muzyka Gospel

Na program koncertu złożonego z utworów gospel i spiritual, wykonywanego z towarzyszeniem sekcji instrumentalnej (fortepian, gitara basowa, perkusja) składają się standardy tego gatunku, m. in: Oh, happy day, Steal away, Ride on King Jesus oraz Gospel Mass Roberta Ray’a.
 

Piosenki patriotyczne

Program pt. „Hej, hej ułani" w wykonaniu Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza oraz chóru. Piękne, polskie pieśni i piosenki patriotyczne, powstałe w różnych momentach walki narodu polskiego o niepodległość, a zaaranżowane w artystycznie ciekawy sposób. W repertuarze m.in. „Modlitwa obozowa", „Przybyli ułani pod okienko", „Maki", „Święty Jerzy" , „Płynie Wisła płynie", „Żeby Polska była Polską" oraz „A te skrzydła (Jadą Husarze)". Warto podkreślić, że kompozytorem dwóch ostatnich utworów jest sam Pan W. Korcz.

 

Pieśni miłości

Koncert pieśni skomponowanych przez Włodzimierza Korcza do słów m. in: W. Kejne, K.I.Gałczyńskiego, E. Brylla, K. Wojtyły w wykonaniu kompozytora, Alicji Majewskiej oraz Strzyżowskiego Chóru Kameralnego. Kolejna rewelacja!

 

„Piosenka jest dobra na wszystko”

Na program koncertu składają się przede wszystkim piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory, wykonywane w ramach widowisk telewizyjnych „Kabaret Starszych Panów” oraz „Divertimento”. Opracowania na chór dokonane przez Andrzeja Borzyma zachowują i podkreślają charakterystyczny klimat tych utworów, w których liryzm i nastrojowość przeplatają się z komizmem i specyficznym humorem.  W programie znajdują się m. in. takie piosenki jak: „Herbatka”, „O Kutno”, „Stacyjka Zdrój”, „Wesołe jest życie staruszka”. Koncert dopełniają piosenki Henryka Warsa, Jerzego Nela i Ludwika Starskiego z filmów okresu przedwojennego „Umówiłem się z Nią na dziewiątą”, „Już taki jestem zimny drań” (w wykonaniu chóru tenorów i basów) oraz „Sex appeal” (w wykonaniu sopranów i altów). Doskonała muzyczna rozrywka, podana z wytrawnym żartem i gorącą herbatą, serwowaną przez Chórzystki!

 

Oratoria

Strzyżowski Chór Kameralny brał również udział w wykonaniu dwóch oratoriów z muzyką Włodzimierza Korcza do słów Ernesta Brylla:

 • „A kto się odda w radość” – oratorium na Boże Narodzenie
 • „Woła nas Pan” – oratorium wielkanocne


     
 polityka cookies